Qatar Airways plánují létat do Prahy s A330

22.08.2017 - Česká republikaNa dnešní tiskové konferenci Qatar Airways v pražském hotelu Hilton představil její šéf Akbar al-Baker katarského dopravce a jeho novou linku do Prahy. Al-Baker vyjádřil spokojenost s dosavadním vývojem počtů rezervací na lince mezi Dauhá a Prahou. Díky rostoucímu počtu rezervací společnost může nasadit větší širokotrupé letadlo. Al-Baker uvedl, že Qatar Airways nasadí na linku do Prahy s novým zimním letovým řádem větší Airbus A330. To bude znamenat výrazné navýšení kapacity oproti nynějšímu Airbus A320 s kapacitou 132 cestujících. Al-Baker uvedl, že Qatar Airways provozuje několik typů širokotrupých letadel lišících se kapacitou, a v případě dostatečné poptávky je společnost připravena v příštím roce vysílat do Prahy i Airbus A350.

Qatar Airways - Airbus A330 (foto: Qatar Airways)

Al-Baker dále uvedl, že Qatar Airways chce požádat o přidělení práv k provozování druhé denní frekvence do Prahy. Současný letový řád díky dvěma různým časům letů v různých dnech umožňuje zajímavé napojení na další linky dopravce v Dauhá. Zavedení druhé denní frekvence by dále rozšířilo možnosti rychlých přestupů na letišti Hamad International v Dauhá.

Al-Baker dále připomněl, že díky nové lince Qatar Airways se cestujícím z Prahy otevírá celá řada nových destinací, do kterých mohou cestovat jen s jedním přestupem. Týká se to především řady míst v Indii (Goa a další města), v Thajsku (Krabi, Chiang Mai) a dalších zemích. Šéf Qatar Airways rovněž prezentoval zrychlení časů při letech z Prahy do Austrálie s přestupem v Dauhá. Při delších přestupech mohou cestující zdarma prohlídky hlavního města Kataru.

Nové spojení by mělo rovněž podpořit cestováním mezi samotnou Českou republikou a Katarem. Podle katarského velvyslance v CR je zavedení přímé linky přelomovým okamžikem ve vztazích mezi oběma zeměmi. Návštěvu Kataru by rovněž mělo podpořit zrušení víz pro Čechy. V opačném směru by nová linka měla podpořit příjezdy Katarců nejen do Prahy, ale také do českých lázní.

Témata