Qatar Airways obnoví příští týden pravidelné lety do Prahy

26.06.2020 - Česká republikaLetecká společnost Qatar Airways plánuje od 1. července 2020 opět létat mezi Prahou a Dauhá. Na pražské Letiště Václava Havla se tak po pandemii koronaviru vrátí první dálková linka. Qatar Airways by měly zatím létat třikrát týdně. Na všechny lety bude společnost nasazovat Boeing 787-8 Dreamliner. Nabízená kapacita na obnovené lince bude zatím výrazně nižší než před vypuknutím pandemie, kdy katarský dopravce létal do Prahy dvakrát denně.

Boeing 787-8 společnosti Qatar Airways v Praze (foto: Letiště Praha)

Odlety linky Qatar Airways budou z Dauhá vždy v pondělí, ve středu a v pátek v 8:10 s příletem na ruzyňské letiště ve 13:10. Odlety z Prahy jsou plánovány ve stejné dny v 16:00 a přistání na mezinárodním letišti v Dauhá ve 22:35.

Společnost Qatar Airways se snažila v průběhu pandemie své spojení, co nejdéle udržet. Od začátku dubna snížila aerolinie počet letů do Prahy na tři lety týdně s letounem Airbus A320. Poslední pravidelný let s cestujícími se uskutečnil 18. dubna 2020, poté společnost své spojení do našeho hlavního města přerušila.

Začátkem tohoto týdně mělo Letiště Praha potvrzeno obnovení provozu od 22 leteckých společností do více než 70 destinací, což byla už téměř polovina cílů operovaných v loňském roce. Počet letů a tím i nabízená kapacita na jednotlivých linkách je však výrazně nižší.

Témata