Qatar Airways bude létat do Prahy dvakrát denně

09.10.2017 - Česká republikaSpolečnost Qatar Airways ještě před koncem letošního roku výrazně rozšíří své lety do České republiky. Od 14. prosince bude linka z Dauhá do Prahy a zpět provozována dvakrát denně. V porovnání se současným stavem se jedná o zdvojnásobení počtu letů i kapacity. S navýšením letů se mírně mění časy příletů a odletů Qatar Airways v Praze. Všechny lety bude stejně jako dosud obsluhovat letoun Airbus A320. Ten létá v konfiguraci pro 144 cestujících, kdy 12 sedadel je v business class a 132 míst v ekonomické třídě.


Airbus A320 společnosti Qatar Airways (foto: Tomáš Hampl)

Zavedení druhé denní frekvence je dobrou zprávou pro cestující. Více letů zlepší možnosti přestupu na letišti Hamad International v Dauhá a umožní více kombinací při volbě návazných letů Qatar Airways. Prozatím jsou dva lety denně dostupné v rezervačním systému katarského dopravce jen do konce platnosti zimního letového řádu, tj. do konce března 2018.


Business class v letounu A320, který létá do Prahy (foto: Tomáš Hampl)

Vedle Prahy navýší Qatar Airways počet letů na dva denně také na své lince do Varšavy. V současnosti společnost létá do polského hlavního města jednou denně s letounem Airbus A330-200. Od 14. prosince bude jedna denní frekvence provozována A330, druhá pak stroji A320.

Témata