První let ČSA do Kolína nad Rýnem

05.04.2002 - Česká republika2. dubna byla slavnostně otevřena nová linka ČSA Praha - Kolín nad Rýnem/Bonn, která bude provozována šestkrát týdně turbovrtulovým letounem typu ATR-42 s maximální kapacitou 46 míst. "Jsme rádi, že se na naší mapě, vedle Hamburku, Hannoveru, Berlína, Düsseldorfu, Frankfurtu, Stuttgartu a Mnichova objevil další důležitý bod. Destinace v Německu patří mezi jedny z nejčasněji vyhledávaných v síti našich linek, a to především obchodní klientelou. Jde tedy o velmi pozitivní rozšíření našeho letního letového řádu," vysvětlil Dan Plovajko, ředitel Vnějších vztahů ČSA. Linka do Kolína nad Rýnem je provozována v code-sharingové spolupráci s leteckou společností Lufthansa.

Zahájení linky do Kolína nad Rýnem
Slavnostní zahájení linky na letišti v Kolíně nad Rýnem
(zleva kapitán letadla Miloš Matějka a další členové posádky inaugurační linky, Michael Garvenz, generální ředitel letiště Kolín nad Rýnem/Bonn, Jaroslava Jeslínková, vyslankyně ČR, Václav Král, víceprezident ČSA pro marketing a provoz, Zdeněk Šponar, regionální ředitel pro teritorium západního Německa a 2. pilot p. Svitavský).

Nové spojení má sloužit především obchodním cestujícím z obou zemí. Ideální časy odletů jsou nabízeny ve směru z Kolína nad Rýnem do Prahy. Letadlo odlétá z místního letiště již v 6:55 a v Praze přistává v 8:30. Zpáteční let z Prahy odlétá ve 20:55, přílet do Kolína nad Rýnem je ve 22:30. Letadlo pak zůstává přes noc na kolínském letišti. Prostřednictvím nového spoje lze uskutečnit nejen jednodenní cestu do Prahy, ale i letět do dalších destinací ČSA. Na linku z Kolína nad Rýnem totiž mají výhodnou návaznost spoje do Bratislavy, Budapešti, Košic, Kyjeva, Moskvy, Ostravy a dalších destinací ve východní Evropě. Vedle obchodníků mohou nový spoj využit i čeští a němečtí turisté např. pro víkendovou návštěvu Kolína či Prahy. ČSA připravily velmi zajímavé zaváděcí ceny zpátečních letenek - lze je zakoupit už za 3 990 Kč.

O tom, že je o novou linku zájem svědčí řada rezervací uskutečněných ještě před zahájením provozu. Během letní sezóny plánují ČSA na této lince přepravit 7 518 cestujících. Vedle zařazení Kolína nad Rýnem do své sítě připravily ČSA pro letní letový řád řadu dalších novinek, jejichž přehled přineseme příští týden.

Letový řád linky Praha - Kolín nad Rýnem/Bonn - Praha:

Dny Linka Odlet Praha Přílet Kolín nad Rýnem
12345-7 OK 520 20:55 22:30
Dny Linka Odlet Kolín nad Rýnem Přílet Praha
123456- OK 521 06:55 08:30

Témata