První Airbus A330neo pro ITA Airways opustil lakovnu

04.04.2023 - EvropaZ lakovny společnosti Airbus v Toulouse vyjel koncem minulého týdně první Airbus A330-900 určeny pro ITA Airways. Letoun čekají ještě závěrečné kontroly a letové zkoušky. Poté by měl být slavnostně předán italskému národnímu dopravci.

(foto: ITA Airways)

ITA Airways mají převzít celkem sedmnáct Airbusů A330-900. Deset letadel si společnost objednala přímo u výrobce, pět si pronajala u Air Lease Corporation a dva u AerCap. V letošním roce má italský dopravce převzít celkem devět nových strojů A330neo.

První Airbus A330-900 společnosti ITA Airways ponese jméno italského atleta Gelinda Bordina, vítěze v maratonském běhu na olympijských hrách v Soulu. Společnost tak pokračuje ve svém marketingu, kdy propojuje svou značku s italským špičkovým sportem.

Na ten odkazuje ostatně i barva letadel ITA Airways, jež koresponduje s barvami dresů italského fotbalového reprezentačního týmu, který bývá nazýván „squadra azzurra“. Díky tomu jsou letadla společnosti nepřehlédnutelná na všech letištích, na která létají.

(foto: ITA Airways)

Témata