Provoz na 11 francouzských letištích zkomplikovaly bombové výhružky

18.10.2023 16:38 - EvropaProvoz na francouzských letištích dnes ráno narušily výhružky bombovým útokem. Nejdříve muselo být evakuováno letiště v Lille, následně pak také letiště Bron v Lyonu, a dále letiště v Toulouse, Nice, Nantes, Paříži-Beauvais, Rennesu, Štrasburku, Biarritz, Pau a Carcassonne. Celkem tak bylo evakuováno šest francouzských letišť, na kterých byl také omezen provoz.

Některá letadla na uvedených letištích přistála, nicméně cestující vystoupili na plochu a nebyli odvezeni k terminálu nebo museli čekat v letadle na ukončení opatření. Další lety mířící na tato letiště byly odkloněny.

Většina letišť obdržela e-mailem výhružku, že v jejich prostorech je nastražena bomba. Na letišti v Nice bylo v terminálu 1 nalezeno odložené zavazadlo, které bylo zneškodněno. Na letišti v Nantes byl terminál evakuován kvůli nálezu podezřelého balíčku.

Po poledni byl provoz na zmíněných letištích postupně obnoven. Kvůli pozastavení provozu se letiště v Toulouse, Lille a v Beauvais musí vyrovnat s velkými zpožděními.

Po útoku islamisty na učitele střední školy v Arrasu platí ve Francii stupeň ohrožení. O víkendu kvůli bombovým hrozbám musel být evakuován Louvre v Paříži. Včera stejná hrozba již poněkolikáté mířila na zámek ve Versailles.

Témata