Pražské základně Eurowings se daří, společnost hlásí růst o více než 30 %

21.08.2023 21:56 - Česká republikaLetecká společnost Eurowings dnes vedle rozšíření code-sharingu se Smartwings informovala také o výsledcích své pražské základny. Podle německého dopravce byla první polovina letošního léta z hlediska cestování velmi intenzivní. Za první pololetí letošního roku společnost přepravila na linkách z a do Prahy zhruba 300 tisíc cestujících. Meziročně tak počet pasažérů narostl o více než 30 %.

Eurowings využil situace na českém trhu, kdy zejména ČSA byly značně oslabeny dopady pandemie koronaviru, a v listopadu 2021 otevřel na pražském letišti základnu. Za necelé dva roky se společnost v Praze poměrně etablovala. Cestující láká zejména dobrými službami za dobrou cenu, čímž se odlišuje od ostatních low-costů v Praze, jež lákají na nízkou cenu za základní službu.

„Ohlížíme se za úspěšným startem naší pražské základny, kterou jsme v posledních dvou letech neustále rozvíjeli a budeme ji i nadále rozšiřovat,“ uvedl generální ředitel Eurowings Jens Bischof.

V současnosti Eurowings bázuje v Praze tři letadla Airbus A320, jež provozuje sesterská společnost Eurowings Europe. Letadla létají z Prahy až do dvaceti destinací po celé Evropě. Poslední novinkou jsou přímé lety z Prahy do Agadiru na jihu Maroka, kam bude Eurowings vypravovat až tři lety týdně. Eurowings bude v zimní sezóně jediným dopravcem provozujícím pravidelné lety z České republiky do této africké země.

Eurowings - Airbus A320neo (foto: Eurowings)

Témata