Eurowings rozšířuje code-sharing se Smartwings, začne prodávat lety českého dopravce

21.08.2023 15:15 - Česká republikaNěmecká dovolenková aerolinie Eurowings dnes oznámila prohloubení spolupráce s největší českou leteckou společností Smartwings. V rámci oboustranné dohody o code-sharingu budou moci cestující nově rezervovat lety Smartwings také pod kódem EW, který náleží Eurowings.

Tato spolupráce odstartuje na linkách z Prahy do Tel Avivu, Valencie, Splitu a Nice. V plánu je postupné rozšiřování nabídky letů. Podle tiskové zprávy Eurowings díky této spolupráci budou mít zákazníci Eurowings širší nabídku letů z české metropole.

Tento další krok ve spolupráci mezi Eurowings a Smartwings navazuje na první fázi dohody o code-sharingu, která byla zahájena v březnu 2022. V rámci ní se objevily lety Eurowings také s kódem Smartwings na webu českého dopravce a v dalších jeho prodejních kanálech.

Letadlo Airbus A320neo společnosti Eurowings (foto: Eurowings)

„Spolupráce mezi Eurowings a Smartwings posiluje naši pozici na evropské základně v Praze a umožňuje nabídnout našim zákazníkům ještě více možností cestování z České republiky. Partnerství se Smartwings, které jsou skvěle zavedené na českém domácím trhu, posiluje naši evropskou růstovou strategii,“ uvedl generální ředitel Eurowings Jens Bischof.

„Jsme potěšeni, že můžeme prohloubit codeshare spolupráci s naším klíčovým partnerem Eurowings. Díky této dohodě budou sítě našich dvou leteckých společností lépe propojeny, čímž se pro naše zákazníky výrazně zvýší nabídka leteckých spojení do širokého portfolia destinací,“ řekl Roman Vik, generální ředitel Smartwings.

Témata