Smartwings a Eurowings dnes zahájily code-sharing

21.03.2022 - Česká republikaLetecké společnosti Smartwings a Eurowings dnes zahájily první fázi spolupráce v oblasti code-sharingu. Od dnešního dne je kód Smartwings umístěn na linky Eurowings z Prahy do šestnácti destinací. Jedná se o linky německého dopravce z Prahy do Kolína nad Rýnem, Hamburgu, Düsseldorfu, Bristolu, Birminghamu, Kodaně, Barcelony, Atén, Larnaky, Heraklionu, Málagy, Alicante, Stockholmu, Fara, Říma a na Mallorku. Cestující mohou rezervovat code-sharové lety také prostřednictvím webových stránek Smartwings.

(ilustrační foto: Smartwings)

Obě společnosti oznámily uzavření dohody o codesharingu začátkem listopadu krátce poté, co Eurowings zahájil provoz své nové základny na pražském letišti.

„Těší nás, že díky spolupráci s Eurowings můžeme pro naše zákazníky rozšířit nabídku letů o lety operované společností Eurowings a umožnit jím pohodlné spojení do ještě širšího portfolia destinací,“ uvedl Roman Vik, generální ředitel Smartwings.

Podle Jeana Bischoffa, ředitele Eurowings, posílí code-sharingová spolupráce se Smartwings pozici pražské základny a společnost tak bude moci nabídnout cestování do většího počtu destinací. „Zahájení spolupráce je výborně načasováno. Po dvou letech, kdy jsme byli zavřeni doma, je touha cestovat silnější než kdy dříve. V současné době zaznamenáváme strmý nárůst rezervací nejen v České republice, ale na všech našich linkách,“ přidal komentář Jens Bischof.

Témata