Praha bude mít opět přímé spojení s Kaliningradem

30.08.2017 - Česká republikaLetecká společnost Rusline oznámila otevření pravidelné linky z Kaliningradu do Prahy. Provoz bude zahájen s novým zimním letovým řádem od 30. října 2017. Ruský dopravce plánuje spojení provozovat každé úterý a čtvrtek letounem Bombardier CRJ100/200 pro 50 cestujících.

Rusline - Bombardier CRJ
Letoun Bombardier CRJ společnosti Rusline (foto: © Rusline)

Kaliningrad se aktuálně stane desátou destinací v Rusku, se kterou bude mít Praha přímé letecké spojení. Ceny zpátečních letenek z Prahy do Kaliningradu začínají na webových stránkách společnosti Rusline na částce 12 100 rublů (zhruba 4500 Kč) za letenku v tarifu Light. Ten vedle přepravy kabinového zavazadla do 5 kg zahrnuje i zapsané zavazadlo do 10 kg.

Díky nové lince bude mít Praha po osmi letech opět pravidelné spojení s Kaliningradem, hlavním městem ruské enklávy ležící mezi Polskem a Litvou. V letech 2007-9 létala mezi Kaliningradem a Prahou ruská letecká společnost KD Avia. V září 2009 se tato společnost dostala do finančních potíží a byla nucena zastavit všechny své lety.

Rusline - Bombardier CRJ
Rusline - Bombardier CRJ (foto: © Rusline)

Rusline vznikly v roce 1997 jako společnost Aerotex, která provozovala charterové lety z moskevského letiště Šeremetěvo. V roce 1997 došlo k zahájení pravidelných letů, které byly operovány letouny Jak-40, Jak-42 a Tu-134. V roce 2007 se Rusline staly první provozovatelem letounu Bombardier CRJ v Rusku. V roce 2010 společnost převzala zkrachovalou aerolinii Air Volga a přesunula se na moskevské letiště Domodědovo. V posledních letech Rusline otevřela další základny na letištích v Jekatěrinburgu, Voroněži, Ťumeni a Petrohradu. V roce 2014 provozovala společnost Rusline otevřela pravidelnou linku linku z Voroněže do Prahy s CRJ-200, po šesti týdnech však byl provoz ukončen.

Rusline - Bombardier CRJ
Rusline - Bombardier CRJ (foto: © Rusline)

Tomáš Hampl


Štítky: RusLinePrahaČeská republikaKaliningradRuskoNové linky z PrahyLinky ČR-Rusko