RusLine zahájil lety z Kaliningradu do Prahy

31.10.2017 - Česká republikaPraha má po letech opět přímé letecké spojení s ruským Kaliningradem. Dnes krátce po poledni přistál na ruzyňském letišti letoun Bombardier CRJ100 ruské aerolinie RusLine, který byl přivítán tradiční vodní slavobránou hasičů Letiště Praha. Společnost RusLine bude na lince mezi Kaliningradem a Prahou létat během zimního období dvakrát týdně. Odlety z Kaliningradu jsou vždy v úterý a ve čtvrtek v 12:10, zpáteční let z Prahy odlétá v 13:25. Samotný let 50ti-místným letounem trvá hodinu a 25 minut.


Canadair CRJ100 společnosti RusLine poprvé přistává v Praze na lince z Kaliningradu (zdroj: Letiště Praha)

Kaliningrad se stal desátou destinací v Rusku, se kterou má Praha pravidelné přímé letecké spojení. Naposledy byla obě města spojena linkou v roce 2009 díky společnosti KD Avia. Podle rezervačního systému dostupného na webu společnosti RusLine začínají ceny zpátečních letenek z Prahy na částce 4520 Kč. Za tuto cenu je k dispozici letenka v tarifu Light, který zahrnuje přepravu kabinového zavazadla do 5 kg a zapsaného zavazadla do 10 kg. Ceny zpátečních letenek se zapsaným zavazadlem do 20 kg začínají na ceně 7120 Kč.


Nová linka RusLine byla přivítána tradiční vodní slavobránou (zdroj: Letiště Praha)

Letecká společnost RusLine vznikla v roce 1997 jako charterová aerolinie Aerotex, která operovala z moskevského letiště Šeremetěvo s letouny Jakovlev Jak-40, Jak-42 a Tupolev Tu-134. V roce 2007 se RusLine staly prvním provozovatelem letounu Bombardier CRJ v Rusku. V roce 2010 společnost převzala zkrachovalou aerolinii Air Volga a přesunula své aktivity na letišti Domodedovo. Následně otevřela své základny v Jekatěrinburgu, Voroněži, Ťumeni a Petrohradu v Jekatěrinburgu, Voroněži, Ťumeni a Petrohradu. V roce 2014 RusLine létaly krátce do Prahy z Voroněže, linka provozována letounem Bombardier CRJ200 byla po šesti týdnech provozu zrušena.


Piloti prvního letu společnosti RusLine na lince z Kaliningradu (zdroj: Letiště Praha)


Canadair CRJ100 na ruzyňském letišti v Praze (zdroj: Letiště Praha)

Tomáš Hampl


Štítky: Nové linky z PrahyRusLineLinky ČR-RuskoPrahaKaliningradRusko