Polské aerolinie LOT obnoví přímé lety z Budapešti do New Yorku

07.01.2022 - EvropaV nadcházející letní sezóně počítá letecká společnost LOT Polish Airlines s obnovením přímé dálkové linky Budapešť - New York. Linka má být obnovena od 2. června 2022 a obsluhována třikrát týdně letounem Boeing 787-8 Dreamliner. Ten polský LOT provozuje v konfiguraci pro 252 cestujících, přičemž osmnáct sedadel je v business class, 21 v premium economy a 213 míst v ekonomické třídě. Vedle toho může letadlo přepravit dvanáct tun nákladu.

LOT Polish Airlines - Boeing 787-8 Dreamliner (foto: Budapest Airport)

„Navzdory těžkým dobám, kterým čelíme, hledá LOT každou příležitost k růstu. Obnovením nonstop linky z Budapešti do New Yorku zdůrazňujeme náš závazek vůči maďarskému trhu a věříme v jeho perspektivu,“ řekl Michał Fijoł, obchodní ředitel LOT Polish Airlines.

LOT začal provozovat přímé lety z Budapešti do New Yorku v květnu 2018. S rozšířením pandemie onemocnění Covid-19 byly lety v březnu 2020 přerušeny. Stejně jako před vypuknutím pandemie bude LOT i během letní sezóny jediným dopravcem, který bude mezi Budapeští a New Yorkem pravidelně létat.

Linka do New Yorku nebyla jediným dálkovým spojem LOTu provozovaným z Budapešti před vypuknutím pandemie. Společnost rovněž zahájila v květnu 2018 přímé lety z Budapešti do Chicaga. Na podzim byla linka do Chicaga nahrazena novou linkou Budapešť – Soul. Ta byla přerušena jen na jaře 2020 během první vlny onemocnění Covid-19.

Témata