Podle FAA mohou Boeingy 737 MAX dále létat

12.03.2019 - USA & KanadaAmerický úřad civilního letectví FAA vydal v pondělí oznámení o zachování letové způsobilosti letadel Boeing 737 MAX. Podle FAA některé zprávy popisují podobnosti mezi nedělním zřícením letounu Ethiopian Airlines a dřívější havárii stroje indonéské společnosti Lion Air. FAA uvedla, že vyšetřování nedělní havárie je teprve v počátku a nejsou tak k dispozici žádné údaje, ze kterých by bylo možné učinit závěry či přijmout jakékoliv opatření.

Boeing 737 MAX (foto: Boeing Co.)

Postup FAA se tak liší od reakce čínského úřadu civilního letectví CAAC, který včera ráno rozhodl o uzemnění všech letadel Boeing 737 MAX v zemi. Rozhodnutí CAAC se dotklo téměř stovky letadel 737 MAX u čtrnácti čínských leteckých společností.

FAA ve svém oznámení dále rekapituluje jaká opatření přijal tento úřad a výrobce Boeing po říjnové havárii Lion Air.

Podle FAA je na celém světě aktuálně v provozu 387 letadel Boeing 737 MAX u 59 leteckých společností. V USA létá celkem 74 letadel tohoto typu. Největším provozovatelem v USA jsou Southwest Airlines se 34 stroji 737 MAX. Dále tyto letouny provozují společnosti American Airlines a United Airlines.

Štítky