Pětice dalších letadel Boeing 737 pro české dopravce

31.03.2004 - Česká republikaV dubnu obohatí flotilu Českých aerolinií tři další letadla, s nimiž chtějí národní aerolinie začít létat do několika nových destinací a zvýšit počet letů do některých stávajících. Se zbylou dvojicí zahájí 1. května provoz první nízkonákladový český dopravce Smart Wings.

První letoun B737-436 výrobního čísla 25839/2188 pro ČSA prozatím sloužil pouze u jednoho uživatele, kterým byly British Airways (ex-registrace G-DOCI). V České republice bude sloužit jako OK-WGX.

Druhé letadlo je také verze -436 a bylo také v minulosti provozováno společností British Airways jako G-DOCD. Jeho výrobní číslo je 25349/2156. ČSA jej budou používat jako OK-WGY.

Třetí letoun, jehož dodání je naplánované na duben, dostane českou registraci OK-YGA. V minulých letech sloužil u aerolinií Malév jako HA-LEZ. Letoun vlastní leasingová společnost ILFC. V minulosti létal pro Pegasus Airlines jako TC-APB. K vidění mohl být ale i v barvách Air Algeria, pro kterou létal pod tureckou registrací. Výrobní číslo tohoto letounu je 26290/2482.

První letadla Boeing 737 pro Smart Wings budou verze -530 a již to napovídá, že v minulosti byly provozovány německou společností Lufthansa. V dubnu dojde k předání těchto letadel a registrace letounu D-ABIA se změní na OK-SWY respektive D-ABIB na OK-SWZ.

Štítky