Brazilské aerolinie ITA Transportes Aéreos startují v červnu. Cestujícím nabízí větší komfort za nižší ceny.

05.06.2021 - Latinská AmerikaKoncem tohoto měsíce zahájí provoz nová brazilská letecká společnost ITA Transportes Aéreos (Itapemirim Transportes Aéreos). 29. června se uskuteční první let ze São Paulo-Guarulhos do hlavního města Brasilia, který bude určený pouze pro pozvané hosty. O den později, 30. června, pak nová aerolinie zahájí provoz s prvními platícími cestujícími na palubě.

Prvními destinacemi Itapemirin Transportes Aéreos se stanou Belo Horizonte, Brasilia, Curitiba, Porto Alegre, Porto Seguro, Rio de Janeiro-Galeão, Salvador a São Paulo-Guarulhos. Další cíle nová aerolinie přidá od 1. srpna, kdy začne létat do brazilských měst Florianópolis, Fortaleza, Maceió, Natal, Recife a Vitória.

ITA Transportes Aéreos - Airbus A320 (foto: ITA Transportes Aéreos)

V polovině května ITA Transportes Aéreos zahájila prodej letenek na oznámené linky a zaujala zejména zajímavými cenami letenek. V porovnání s konkurenčními společnostmi AZUL a GOL jsou totiž její letenky zatím levnější o 30-40 %. Rezervační systém na webu ITA Transportes Aéreos nabízí čtyři různé tarify, které se liší zejména měnitelností zakoupených letenek a storno podmínkami.

Všechny tarify mají v ceně zahrnuto jedno zapsané zavazadlo do 23 kilogramů a příruční zavazadlo do 10 kilogramů. V porovnání s konkurencí budou mít cestující na palubě mít o něco více místa, letouny A320 mají létat v konfiguraci pro 162 cestujících, přičemž obvyklá konfigurace je 180 míst. Na některých delších segmentech se má rovněž podávat teplé jídlo, jež bude zahrnuto v ceně. To koresponduje s dřívějšími prohlášeními zástupců ITA Transportes Aéreos, že nová společnost se bude zaměřovat na kvalitu a nabídne cestujícím více komfortu.

(foto: ITA Transportes Aéreos)

Nová aerolinie má velmi ambiciózní plány. Do konce letošního roku chce létat již s 20 letadly a v příštím roce plánuje provozovat flotilu až 50 letadel, které budou obsluhovat 35 destinací. Prezident společnosti Sidnei Piva uvedl, že záměrem ITA Transportes Aéreos je získat až 40% podíl na brazilském trhu a prosadit se tak vůči konkurenčním aeroliniím AZUL, GOL a LATAM. Současnou jedničkou v Brazílii je společnost AZUL, která má tržní podíl 37,5 %. Společnost Itapemirin plánuje integrovat autobusovou a leteckou dopravu a cestujícím nabídnout nové trasy s využitím obou dopravních prostředků. Doufá, že tím osloví nové zájemce o cestování letadlem.

Dlouhodobé plány společnosti počítají také s dálkovými lety do Evropy. Prezident Piva uvedl, že v roce 2023 by měly ITA Transportes Aéreos začít létat na mezinárodních linkách. Do Evropy by aerolinie chtěla provozovat až deset linek. Možné destinace na našem kontinentu nebyly jmenovány. Zatím má společnost ve své flotile jen dva letouny Airbus A320. První stroj tohoto typu převzala aerolinie 19. února letošního roku. Druhý letoun byl pak dodán 10. května.

(foto: ITA Transportes Aéreos)

Za novou leteckou společností stojí brazilský autobusový dopravce Itapemirin, který ročně přepravuje okolo 3,2 milionů cestujících. Ambiciózní plány nové aerolinie jsou v kontrastu s faktem, že společnost Itapemirin v současnosti kvůli dluhům prochází pod dohledem soudu reorganizací. Vloni zakladatelé společnosti jednali v Abú Dhabí o investici do nového aerolinie a podle brazilských serverů se jim od místních fondů podařilo získat až 500 milionů dolarů. Nejpozději do roku 2025 by se pak mělo začít obchodovat s akciemi aerolinie na burze v São Paulu.

Štítky