Nové brazilské aerolinie ITA Transportes Aéreos mají první letoun

07.03.2021 - EvropaUprostřed pandemie onemocnění covid-19 se chystá na svůj start v Brazílii nová aerolinie. ITA Transportes Aéreos sídlící v Belo Horizonte převzaly 19. února svůj první letoun. Jedná se o šestnáct let starý Airbus A320 registrace PS-SPJ, který dříve létal u španělské nízkonákladové aerolinie Vueling. Letoun ještě v původních barvách Vueling opatřený jen nápisem Itapemirim přeletěl ze Španělska do Brazílie s mezipřistáním v Sal na Kapverdských ostrovech. Po přistání v brazilském Natalu byl letoun místními hasiči přivítán tradiční vodní slavobránou.

ITA Transportes Aéreos chtějí zahájit pravidelné lety již 19. března. Společnost plánuje prvními linkami spojit Belo Horizonte, Brasilii, Vitórii, São Paulo a další města. Nová aerolinie sídlící by měla v úvodní fázi létat s deseti letouny Airbus A320.

Za novou leteckou společností stojí brazilský autobusový dopravce Itapemirin, který ročně přepraví okolo 3,2 milionů cestujících. Vloni zakladatelé společnosti jednali v Abú Dhabí o možné investici do nového aerolinie. Nová letecká společnost se chce nabízet více zaměřit na kvalitu a nabídnout více komfortu. O tom svědčí plánovaná konfigurace letadel Airbus A320, které mají létat v konfiguraci pro 162 cestujících.

ITA Transportes Aéreos - Airbus A320 (zdroj: ITA Transportes Aéreos)

Sidnei Piva, šéf skupiny Itapemirin, v rozhovorech zmiňuje, že nová aerolinie se chce stát také důležitým nákladním dopravcem. V průběhu letních prázdnin má být do flotily zařazen první výhradně nákladní letoun.

Štítky