Nová aerolinie Northern Pacific Airways chce nabídnout lety z USA přes Aljašku do Asie

30.08.2021 - USA & KanadaNorthern Pacific Airways je nová letecká společnost, která vzniká na Aljašce. Zakládá ji místní regionální aerolinie Ravn Alaska s tradicí dlouhou několik desítek let. Nová dopravce chce nabízet nízkonákladové lety mezi USA a Asií s mezipřistáním na Aljašce. Společnost chce pořídit několik starších letadel Boeing 757-200, přičemž do roku 2023 chce provozovat až 12 letadel tohoto typu.

(foto: Northern Pacific Airways)

Za potenciální asijské destinace jsou považovány zejména Soul a Tokio. Zvažovány jsou odlety lety z Las Vegas, Los Angeles, San Francisca, New Yorku a Orlanda, přičemž lety by měly mezipřistání v Anchorage. Zastávku na Aljašce by cestující mohli využít pro jeden dva dny pobytu. Společnost by měla další příjmy z prodeje těchto pobytů v rámci balíčků nabízených spolu s letem.

Plánovaný koncept se podobá modelům islandských leteckých společností jako Icelandair či Wow Air, které donedávna nabízely lety mezi Evropou a Severní Amerikou s přestupem na Islandu a možností krátce navštívit tento ostrov.

Northern Pacific Airways očekávají, že první linky budou zahájeny v letní sezóně 2022. Později chce společnost rozšířit své lety do dalších asijských destinací. K tomu však budou potřeba letouny s delším doletem, než je Boeing 757, a tak společnost počítá s tím, že časem bude flotila rozšířena rovněž o širokotrupá letadla.

Štítky