Northern Pacific Airways získaly šest letadel Boeing 757

23.09.2021 - USA & KanadaNové americké aerolinie Northern Pacific Airways oznámily nákup prvních letadel. Společnosti se podařilo získat šest starších Boeingů 757-200. První zakoupené letadlo společnost převezme hned. Před uvedením do provozu projdou všechny Boeingy 757 těžkou údržbou u společnosti Certified Aviation Services v Kalifornii.

Letouny, které jsou poháněny dvěma motory Rolls-Royce RB211, mají dolet 7250 kilometrů. Při uspořádání kabiny do dvou třid je typická kapacita 200 cestujících. Zatím nebylo zveřejněno, v jaké konfiguraci chtějí Northern Pacific Airways své Boeingy 757 provozovat. „Boeing 757-200 nám pomůže dosáhnout provozních úspor a efektivity a zároveň nabídne našim zákazníkům příjemný zážitek z cestování,“ uvedl Rob McKinney , ředitel Northern Pacific.

Vizualizace Boeingu 757 v barvách Northern Pacific Airways (foto: Northern Pacific Airways)

Northern Pacific Airways je dceřinou společností FLOAT Alaska a sesterskou společností regionální aerolinie Ravn Alaska. Nový dopravce hodlá provozovat lety mezi USA a destinacemi ve východní Asií s mezipřistáním v Anchorage na Aljašce. Za potenciální asijské destinace jsou považovány zejména Soul a Tokio. Zvažovány jsou lety z Las Vegas, Los Angeles, San Francisca, New Yorku a Orlanda. Další informace naleznete v článku o Northern Pacific Airways.

Společnost se nyní chce soustředit na získání potřebných povolení a zahájení pravidelných letů. V budoucnu počítá s dalším rozšířením flotily, do roku 2023 chce provozovat až 12 letadel Boeing 757. Časem by měla být flotila rozšířena i o širokotrupá letadla s delším doletem.

Témata