Northern Pacific zahájí lety v červnu, místo dálkových letů nabídne hodinovou linku

08.03.2023 - USA & KanadaNová americká letecká společnost Northern Pacific Airways ohlásila zahájení svého provozu na 2. června. Oproti původním plánům nebude zatím létat z Aljašky, ale nabídne kratší hodinový let z Kalifornie do Nevady.

První linka má spojit letiště Ontario International v metropolitní oblasti Los Angeles s Las Vegas. Spojení má být provozováno jednou týdně od začátku června do konce července letounem Boeing 757-200. Odlety z letiště Ontario International mají být v pátek, přičemž zpáteční let z Las Vegas je plánován vždy až na neděli. Díky tomuto letovému bude možné se společností letět na víkend do Las Vegas. Letenky na první linku jsou v prodeji na webu společnosti a u prodejců letenek za ceny od 69 dolarů za jednosměrný let.

Northern Pacific Airways - Boeing 757-200 (foto: Northern Pacific Airways)

Společnost Northern Pacific Airways představila v roce 2021 své plány využívat letiště v Anchorage jako přestupní bod mezi svými linkami z kontinentální části Spojených států a dálkovými lety do cílů ve východní Asii (Japonsko, Jižní Korea). Jedná se o model islandských společností Icelandair a Play přenesený na Aljašku.

Zatím není jasné, jestli budou realizovány dřívější realizovány plány na dálkové lety z Aljašky do východní Asie. Vloni se objevily zprávy, že společnost chce otevřít linky do Mexika. Northern Pacific Airways netradičně sází na starší Boeingy 757. V současnosti má ve své flotile čtyři letadla Boeing 757-200. Leteckou společnost vlastní firma Float Alaska, která v roce 2021 převzala tradiční regionální aerolinii Ravn Alaska.

Témata