Nigerijské Ibom Air objednaly u Airbusu letouny A220

17.11.2021 - AfrikaNa Dubajském aerosalonu se podařilo Airbusu prodat další Airbusy A220 na africký kontinent. Nigerijské aerolinie Ibom Air včera závazně objednaly deset letadel A220. Tisková zpráva Airbusu nespecifikuje, kterou verzi A220 si dopravce objednal. Dodávky letadel mají být zahájeny v roce 2023.

Společnost Ibom Air již má zkušenost s provozem typu Airbus A220. V červenci letošního roku si totiž pronajala dva stroje A220-300 od Egyptairu.

Airbus A220-300 v barvách Ibom Air pronajatý od společnosti Egyptair (foto: Ibom Air)

„V Ibom Air jsme potěšeni strmým růstem, kterého jsme dosáhli za něco málo přes dva a půl roku od zahájení provozu. Tento růst byl dosažen širokým přijetím našeho produktu a značky nigerijskou veřejností létající na vnitrostátních linkách,“ řekl Mfon Udom, výkonný ředitel Ibom Air.

Ibom Air založil v roce 2019 nigerijský stát Akwa Ibom, který leží na jihovýchodě země. Společnost létá v současnosti s pěti Bombardiery CRJ900 a dvěma pronajatými A220-300 na vnitrostátních linkách z Uyo, hlavního města státu Akwa Ibom. Objednané letouny mají společnosti umožnit další rozšíření vnitrostátních letů a otevření mezinárodní linek do zemí střední a západní Afriky.

Podpis kontraktu mezi Airbusem a Ibom Air na dodávku letadel A220. Zleva: Christian Scherer, obchodní ředitel Airbusu, Mfon Udom, ředitel Ibom Air a Udom Gabriel Emmanuel, guvernér státu Akwa Ibom (foto: Airbus)

Témata