Nasátí pracovníka motorem A319 byla sebevražda

27.06.2023 14:28 - USA & KanadaPodle amerických úřadů byla smrt zaměstnance pozemní obsluhy na letišti v San Antoniu sebevraždou. K tragické události došlo v pátek na texaském letišti, když pracovník byl nasát motorem pojíždějícího Airbusu A319 společnosti Delta Air Lines. Muž na místě okamžitě zemřel. Letadlo krátce předtím přistálo na lince DL1111 z Los Angeles.

Soudní lékař v okrese Bexar vyhodnotil smrt muže jako sebevraždu. Podle místních médií o sebevraždě svědčí další nezveřejněné indicie. Při nešťastné události zemřel 27letý muž, který pracoval pro společnost zajišťující pozemní odbavení letadel.

Událost začal vyšetřovat také americký Národní úřad pro bezpečnost dopravy (NTSB). Na základě závěru soudního lékaře bylo vyšetřování NTSB ukončeno.

Ve Spojených státech se jedná v krátké době o druhý případ, kdy byl pracovník letiště nasát motorem proudového letadla. Koncem loňského roku tragicky zemřel zaměstnanec letiště Montgomery Regional v Alabamě, když byl nasát motorem Embraeru 175 společnosti Envoy Air.

Letecký pohled na mezinárodní letiště v San Antoniu (foto: BQZip01/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Témata