Motor Airbusu A319 nasál na texaském letišti pracovníka pozemní obsluhy

25.06.2023 23:26 - USA & KanadaK tragické události došlo v pátek večer na mezinárodním letišti v San Antoniu v americkém státě Texas. Pracovník pozemního odbavení, který se pohyboval po ploše, byl nasát do motoru pojíždějícího Airbusu A319 společnosti Delta Air Lines. Incident skončil smrtí zaměstnance.

Národní úřad pro bezpečnost dopravy (NTSB) ve svém prohlášení pro místní média uvedl, že k události došlo ve 22:25 místního času. K tragédii došlo, když Airbus A319, který krátce předtím přistál na lince DL1111 pojižděl na jeden motor po ploše k letištní bráně. NTSB celou tragickou událost vyšetřuje. Pracovník, který zahynul nebyl zatím identifikován. Podle médií se jednalo o pracovníka partnerské firmy, která pro Deltu zajišťuje pozemní odbavení.

Během posledního roku se jedná o druhý případ na americkém letišti, kdy byl pracovník letiště nasát motorem proudového letadla. Koncem minulého roku zahynul zaměstnanec letiště Montgomery Regional v Alabamě, když byl nasát do motoru Embraeru 175 společnosti Envoy Air.

(ilustrační foto: Pxhere.com - CC0 Public Domain)

Témata