Na Orly našli podchlazeného muže v podvozkové šachtě boeingu

29.12.2023 16:40 - EvropaNa pařížském letišti Orly byl ve čtvrtek dopoledne nalezen v podvozkové šachtě letadla společnost Air Algérie silně podchlazený muž ve věku okolo dvaceti let. Podle francouzských médií byl převezen ve vážném stavu do nemocnice nemocnici Henri Mondor na pařížském předměstí Créteil. Černý pasažér byl objeven při kontrole letadla alžírských aerolinií, které přiletělo z Oranu. Muž neměl žádné doklady totožnosti, o spolupráci byly požádány alžírské úřady.

Podvozková šachta letadla není nijak přetlakovaná ani tepelně izolovaná. Černý pasažér, který se v ní ukryje, je během letu ve vysokých nadmořských výškách vystaven extrémnímu chladu a nedostatku kyslíku. Let ze západoalžírského Oranu na Orly trvá jen 2,5 hodiny, díky čemuž cestující tento let přežil.

Boeing 737-800 společnosti Air Algérie na pařížském letišti Orly (foto: Eric Salard/Flickr - CC BY-SA 2.0)

Podle údajů FAA tři ze čtyř lidí, kteří se ukryjí v podvozku letadla, tak let nepřežijí. Vloni jsme informovali o nálezu mrtvého muže na letišti ve Frankfurtu, který se před tím ukryl v Teheránu do podvozkové šachty Airbusu A340 společnosti Lufthansa spolu s kyslíkovou láhví. Předloni zase pracovníci pozemního odbavení letiště v Miami nalezli muže, kterému se podařilo ukrýt v podvozku Boeingu 737-800 American Airlines, jež přiletěl z Guatemala City.

Témata