Air Algérie začne létat do Petrohradu - do Francie výhodně přes Alžírsko píše ruský server

18.07.2023 16:46 - AfrikaLetecká společnost Air Algérie se rozhodla rozšířit své lety do Ruska o novou linku. Od 26. července bude nově létat z Alžíru do Petrohradu. Linka bude provozována třikrát letadly Boeing 737-800. Plánovaná doba letu je zhruba pět hodin.

Dosud alžírský dopravce tradičně létal pouze do Moskvy na letiště Šeremetěvo. Tato linka byla ještě začátkem tisíciletí provozována s mezipřistáním v Praze.

Boeing 737-800 společnosti Air Algérie (foto: Eric Salard/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Ruský server Tourdom zaměřující se na cestovní ruch o novince Air Algérie informuje s tím, že obyvatelům Petrohradu otevírá nová možnost, jak letět do Francie. Podle serveru jsou nabídky letenek s tranzitem přes Alžír nyní nižší než u konkurence. Jednosměrné letenky do Paříže podle Tourdom začínají na 25 000 rublech (v přepočtu 5855 korun). Server připomíná, že výhodné jsou letenky i do dalších francouzských měst, do kterých alžirský dopravce létá. Do ostatních evropských zemí letět s Air Algérie už podle Tourdom zas tolik výhodné není. Server uvádí, že ceny letenek do Španělska jsou na úrovni Turkish Airlines. Do Itálie lze letět prý výhodněji přes Jerevan, píše server.

Článek dobře ilustruje, jak dopravci ze třetích zemí, které se nepřipojily vůči západním sankcím, využívají současné situace a vydělávají na letech do Ruska. Dopravci z těchto států po ruské invazi na Ukrajinu a vyhlášení sankcí výrazně navýšily své kapacity do Ruska. Rusové tak mohu díky tranzitu ve třetích zemích cestovat letecky do celého světa.

Témata