Na německém trhu vzrostl skokově zájem o velikonoční lety na Mallorcu

19.03.2021 - EvropaDíky rozhodnutí německé vlády zrušit nutnost povinné 14 denní karantény při návratu z Baleárských ostrovů vzrostl skokově zájem německých cestujících o letenky do této destinace. Dokonce není nutný při návratu ani dříve povinný PCR test. Němci před pandemií velice často a rádi cestovali do zahraničí a právě Mallorca byla jedním z jejich nejoblíbenějších cílů. Není divu, že zrušení povinnosti testování a karantény při návratu společně s kombinací dvou týdnů velikonočních školních prázdnin, způsobilo v Německu velkou poptávku právě po letech na Mallorcu.

pohled na budovu letiště Palma de Mallorca - PMI, září 2014 (foto: Marc Ryckaert, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Letecké společnosti velmi rády na tuto skutečnost reagují přidáváním frekvencí leteckých spojů. Eurowings na čtrnáctidenní velikonoční prázdniny přidává celkem dalších 300 letů mezi Mallorcou a nejrůznějšími destinacemi v Německu. Podobně reaguje mateřská Lufthansa, ale i Condor, TUI fly a Ryanair.

Jakkoli je růst německé poptávky pro letecké společnosti potěšující, vrásky však Němcům dělá současný vývoj počtu případů nemocných koronavirem. Jakkoli dosud Německo zvládalo mít v předchozích týdnech počty nakažených v přepočtu na obyvatele zhruba 10x menší než v Česku, nyní pozorují trend nárůstu počtu nakažených. Tamní reprodukční číslo činí aktuálně 1,12 a Institut Roberta Kocha odhaduje, že počty nakažených také v souvislosti s prázdninami dále porostou. Proto se také v průzkumu veřejného mínění dvě třetiny Němců vyslovily pro zachování čtrnáctidenní karantény po návratu z Mallorcy a přejí si omezení cestování dokud nebude pandemie na ústupu. Aktuálně vykazuje Německo jen o něco málo více než 8 % proočkované populace, podobně jako ostatní země EU.

Témata