Maroko prodloužilo zákaz osobních letů z ciziny až do konce ledna 2022

28.12.2021 - AfrikaMaroko ani v průběhu ledna nepovolí žádné osobní lety ze zahraničí. Marocká vláda v pátek rozhodla o prodloužení dříve přijatého zákazu letů ze zahraničí až do 31. ledna 2022. Důvodem je současná vlna vysoce nakažlivé mutace koronaviru omikron.

Státní provozovatel marockých letišť ONDA již informoval, že byly zrušeny všechny osobní lety z/do Maroka do konce ledna příštího roku. Jako dříve však bude možné z Maroka uskutečnit repatriační lety pro cizince. Každý takový let však podléhá schválení centrálních úřadů v Rabatu.

Detail nového terminálu na mezinárodním letišti v Marrákeši (foto: Pixabay)

Maroko rozhodlo o zákazu všech osobních letů do země koncem listopadu s tím, že zákaz bude platit čtrnáct dnů. Později bylo opatření prodlouženo do konce prosince.

Nyní se Maroko zpřísňuje hygienická opatření, aby zabránilo většímu šíření varianty omikron. Zrušeny tak byly silvestrovské oslavy, restaurace budou muset na Silvestra zavřít půl hodiny před půlnocí. Od 1. ledna 2022 bude platit zákaz nočního vycházení od půlnoci do šesti hodin ráno.

V polovině prosince Maroko hlásilo první případ nakažení mutací omikron. Před vánočními svátky úřady uvedly, že zaznamenaly již 28 pozitivních případů s touto mutací.

V boji s koronavirem patří Maroko na africkém kontinentu mezi nejúspěšnější státy. V současnosti je plně naočkováno 62 % obyvatel. Země očkuje zejména vakcínami od Sinopharm a AstraZeneca. Marocké úřady schválily také ruský Sputnik V a indický Covishield, který je verzí vakcíny AstraZeneca.

Témata