LOT pozastavil na několik dnů lety do Itálie

08.03.2020 - EvropaV souvislosti s rozšiřující se epidemií koronaviru v Itálii a s tím spojeným poklesem poptávky polská letecká společnost LOT pozastavuje do 12. března své lety do této země, informovala o tom dnes agentura PAP. Cestující dotčených letů budou informování, uvedla agentura.

LOT Polish Airlines - Boeing 737-800 (foto: Mark Harkin/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

LOT již dříve snížil frekvenci letů na milánské letiště Malpensa ze tři na dva denně. Vedle Milána společnost v současnosti v rámci Itálie létá jen do Benátek. Pravidelné lety do Říma LOT ukončil před několika lety v rámci restrukturalizačního programu.

LOT nabízí všem cestujícím, kteří si zakoupili nebo do 31. března koupí letenky na lety mezi 6. březnem a 24. dubnem 2020 možnost bezplatné změny těchto letenek, a to na lety až do 31. prosince 2020. Změny letenek lze provádět prostřednictvím kontaktního centra LOTu, ale i například také prostřednictvím zpráv na Facebooku.

Před několika dny LOT pozastavil své lety na dálkové lince z Budapešti do Soulu. Společnost rovněž prodloužila pozastavení letů do Pekingu až do 25. dubna 2020.

Témata