LOT pozastaví lety do Ostravy, končí vnitrostátní linka Praha - Ostrava

15.03.2021 - Česká republikaPolská letecká společnost LOT s novým letním letovým řádem pozastaví své pravidelné lety z Varšavy do Ostravy. O přerušení letů LOTu informovalo dnes ostravské letiště.

„Současná světová pandemická situace a zavedené restrikce jednotlivých zemí téměř znemožňují cestování. Proto jsme se po vzájemné dohodě s Letištěm Ostrava a s leteckou společností LOT Polish Airlines rozhodli dočasně přerušit linku do Varšavy. O termínu obnovení leteckého spojení budeme společně jednat v červnu letošního roku,“ uvedl Radek Podstawka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu.

Letoun De Havilland Canada DHC-8-400 polského LOTu na ostravském letišti (foto: Letiště Ostrava)

Zároveň s přerušením letů LOTu do Ostravy dojde k ukončení provozu na v současnosti jediné vnitrostátní lince mezi Prahou a Ostravou. Ta byla otevřena vloni v listopadu, kdy polský dopravce spojil své linky do Prahy a Ostravy v jeden spoj.

S novým letním letovým řádem bude LOT létat z Varšavy do Prahy opět bez mezipřistání. Společnost zatím plánuje od 29. března létat čtyřikrát týdně vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli s letounem De Havilland Canada DHC-8-400 pro 78 cestujících.

Témata