LOT otevře novou dálkovou linku do Bombaje

24.03.2022 - EvropaLetecká společnost LOT Polish Airlines dnes oznámila otevření nové linky z Varšavy do Bombaje. První let je naplánován na 31. května 2022 a linka bude provozována dvakrát týdně letouny Boeing 787 Dreamliner. Letenky na nové spojení jsou v prodeji od dnešního dne prostřednictvím webu společnosti a dalších prodejních kanálů.

Odlety z Varšavy budou každé úterý a sobotu v 15:40, z Bombaje pak vždy ve středu a v neděli v 8:45. Cestujícím z Prahy nabízí polský dopravce velmi dobrou návaznost. Cesta z Prahy do Bombaje bude podle letového řádu LOTu trvat včetně přestupu ve Varšavě jen 10 hodin 25 minut. V opačném směru pak 12 hodin 10 minut. Zpáteční letenky z Prahy do Bombaje jsou aktuálně dostupné od 13500 korun při letu s příručním zavazadlem a od necelých 15 tisíc korun se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů.

Na lety do Indie bude LOT nasazovat své Boeingy 787 Dreamliner (foto: LOT)

Město Bombaj se stane již druhou destinací LOTu v Indii. V roce 2019 začal polský dopravce opět létat do Indie, když otevřel dálkovou linku z Varšavy do Dillí. Linka byla během pandemie Covid-19 přerušena. K obnovení letů dojde po dvouleté pauze 29. března. LOT bude do Dillí létat třikrát týdně rovněž s Dreamlinery. V rámci letního letového řádu bude tak LOT vypravovat pět rotací týdně do Indie.

Na letech LOTu do Indie má být k dispozici palubní produkt s indickými prvky jako jsou indická jídla nebo nabídka bollywoodských filmů v hindštině. Společnost totiž věří, že získá také indické cestující, kteří potřebují letět do Polska a dalších míst v Evropě.

Bombaj se svými zhruba 20 miliony obyvatel je druhým největším městem v Indii. Přelidněné město se řadí do desítky největších měst na naší planetě. Je také hlavním městem indického státu Maháráštra a důležitým obchodním centrem Indie. Sídlí zde také indický filmový a televizní průmysl označovaný jako Bollywood. Pro turisty může být město výchozím bodem pro poznávání Indie.

Brána Indie - monumentální brána v jižní části Bombaje byla postavena na začátku 20. století u příležitosti příjezdu britského krále Jiřího V. (foto: Pixabay)

Témata