LOT bude pravidelně létat do Indie

17.01.2019 - EvropaLetecká společnost LOT Polish Airlines oznámila, že od 17. září 2019 bude pravidelně létat z Varšavy do Dillí. Nová linka bude provozována pětkrát týdně letounem Boeing 787-8 Dreamliner pro 252 cestujících. S novou linkou se LOT po více než 30 letech vrací na indický subkontinent. Prodej letenek na nové spojení zahájil polský dopravce včera prostřednictvím všech svých distribučních kanálů.

LOT Polish Airlines - Boeing 787 Dreamliner (foto: LOT)

„Polsko nacházející se ve středu Evropy bude branou pro pasažéry ze střední, východní a západní Evropy, jež cestují do Dillí. Potenciál je obrovský, přes 8,9 milionu cestujících letělo v roce 2017 mezi Indií a Evropou,“ uvedl Rafał Milczarski, výkonný ředitel LOTu. Nová linka má dobrou návaznost na lety z Prahy, Budapešti, Berlína a dalších vybraných evropských destinací LOTu.

Na palubě Boeingu 787 budou k dispozici třidy business class, premium economy a economy class. Business class je vybavena sedadly flat beds s možností přeměny na lůžko. Každý cestující má k dispozici 15,4 palcový displej zábavního systému a odpovídající palubní servis. Třída premium economy má pak rozestup mezi sedadly 38 palců a v porovnání s ekonomickou třídou také o něco větší monitor.

New connection: Delhi

Fly beyond your borders and feel the exciting taste of Orient with LOT. We are happy to invite you on our first flight to colourful India soon. Starting September 2019 we are launching new connection to Delhi! #flyLOTtoDelhi

Zve?ejnil(a) LOT Polish Airlines dne Úterý 15. ledna 2019

Krátké promo video LOTu k nové lince do Indie (zdroj: LOT/Facebook)

Dillí je v pořadí šestou destinací destinací LOTu na Středním a Dálném východě (po Astaně, Singapuru, Pekingu, Soulu a Tokiu). LOT uvedl, že Dillí vybral i podle zájmů podnikatelů. Z hlediska přímých polských investic v Asii je totiž Indie na druhém místě hned za Singapurem. Naopak pro indické byznysmeny může být zajímavé výhodné investiční prostředí v Polsku. Varšava rovněž může být přestupním uzlem pro indické cestující, na jejich cestách do dalších evropských cílů.

Vedle obchodníků bude LOT zajisté cílit svou novou linku na turisty. Geograficky a kulturně rozmanitá Indie přitahuje řadu evropských turistů. Nicméně na letech mezi Evropou a Indií panuje mezi leteckými dopravci poměrně silná konkurence. Nejsilnější jsou zde aerolinie z Perského zálivu, které létají do řady indických měst. Indii mají mezi svými cíli rovněž tradiční velké evropské letecké společnosti.

Štítky