LOT bude pravidelně létat do Indie

17.01.2019 - EvropaLetecká společnost LOT Polish Airlines oznámila, že od 17. září 2019 bude pravidelně létat z Varšavy do Dillí. Nová linka bude provozována pětkrát týdně letounem Boeing 787-8 Dreamliner pro 252 cestujících. S novou linkou se LOT po více než 30 letech vrací na indický subkontinent. Prodej letenek na nové spojení zahájil polský dopravce včera prostřednictvím všech svých distribučních kanálů.

LOT Polish Airlines - Boeing 787 Dreamliner (foto: LOT)

„Polsko nacházející se ve středu Evropy bude branou pro pasažéry ze střední, východní a západní Evropy, jež cestují do Dillí. Potenciál je obrovský, přes 8,9 milionu cestujících letělo v roce 2017 mezi Indií a Evropou,“ uvedl Rafał Milczarski, výkonný ředitel LOTu. Nová linka má dobrou návaznost na lety z Prahy, Budapešti, Berlína a dalších vybraných evropských destinací LOTu.

Na palubě Boeingu 787 budou k dispozici třidy business class, premium economy a economy class. Business class je vybavena sedadly flat beds s možností přeměny na lůžko. Každý cestující má k dispozici 15,4 palcový displej zábavního systému a odpovídající palubní servis. Třída premium economy má pak rozestup mezi sedadly 38 palců a v porovnání s ekonomickou třídou také o něco větší monitor.

https://www.facebook.com/LOT/videos/773520416337230/

Krátké promo video LOTu k nové lince do Indie (zdroj: LOT/Facebook)

Dillí je v pořadí šestou destinací destinací LOTu na Středním a Dálném východě (po Astaně, Singapuru, Pekingu, Soulu a Tokiu). LOT uvedl, že Dillí vybral i podle zájmů podnikatelů. Z hlediska přímých polských investic v Asii je totiž Indie na druhém místě hned za Singapurem. Naopak pro indické byznysmeny může být zajímavé výhodné investiční prostředí v Polsku. Varšava rovněž může být přestupním uzlem pro indické cestující, na jejich cestách do dalších evropských cílů.

Vedle obchodníků bude LOT zajisté cílit svou novou linku na turisty. Geograficky a kulturně rozmanitá Indie přitahuje řadu evropských turistů. Nicméně na letech mezi Evropou a Indií panuje mezi leteckými dopravci poměrně silná konkurence. Nejsilnější jsou zde aerolinie z Perského zálivu, které létají do řady indických měst. Indii mají mezi svými cíli rovněž tradiční velké evropské letecké společnosti.

Témata