LOT otevře linku na London City Airport

18.06.2018 - EvropaPolská letecká společnost LOT oznámila zahájení letů na London City Airport. Londýnské letiště na jihovýchodě Londýna bude v pořadí stou destinací LOTu. Nová pravidelná linka z Varšavy bude provozována od 7. ledna 2019 dvakrát denně v pracovních dnech a o víkendech jednou denně. LOT bude vůbec první leteckou společností z východní Evropy, která bude na toto londýnské letiště pravidelně létat.


Letoun Embraer E190 nad Londýnem (zdroj: LOT)

Ranní let bude odlétat z Varšavy denně s výjimkou neděle v 7:15 s plánovaným příletem na London City Airport v 9:00. Odpolední linka pak bude z polské metropole startovat v 16:15 s příletem do Londýna v 18:00. Odlety z London City Airport jsou naplánovány v uvedené dny na 9:30 a 18:30.

Nové spojení je určeno především pro obchodní cestující, pro které je atraktivní zejména blízkost letiště u finanční čtvrti Canary Wharf, ale i londýnské City. Letiště je díky své poloze, dopravnímu napojení i rychlosti odbavení zajímavou alternativou při cestách do Londýna. Polský dopravce počítá s tím, že nové spojení bude využíváno tranzitními cestujícími zejména z Pobaltí, Ukrajiny, ale také z Rumunska, Gruzie či Kypru.


London City Airport (foto: Aleem Yousaf/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Na novou linku na London City Airport nasadí LOT letouny Embraer E-190 v konfiguraci pro 106 cestujících. Polský dopravce si pronajme čtyři stroje tohoto typu od leasingové společnosti Nordic Aviation Capital (NAC). Letouny mají být dodány LOTu zbrusu nové přímo z výrobního závodu Embraeru. Všechny čtyři E-190 má mít polský dopravce ve své flotile do konce letošního roku.

LOT tak bude jedinou leteckou společností ve východní Evropě, která bude provozovat všechny čtyři modely první generace Embraer E-Jet. V současnosti společnost provozuje šest letadel Embraer E170, dvanáct Embraer E175 a dvanáct Embraer E195.

Témata