LOT bude příští rok létat častěji do USA a Kanady

05.12.2018 - EvropaLetecká společnost LOT Polish Airlines navýší od června 2019 frekvence letů do USA a Kanady. Do Toronta bude polský dopravce létat dvanáctkrát týdně na místo dosavadních devíti letů týdně. Do Los Angeles přidá jeden let týdně, takže linka bude provozována denně. Navýšení o jeden let, na pět letů týdně, se týká také linky z Varšavy do Newarku. Když k tomu ještě připočteme dříve oznámené zahájení letů do Miami (od 1. června 2019 čtyřikrát týdně), jedná se o poměrně výrazné rozšíření letů přes Atlantik.

Boeing 787-8 společnosti LOT přistává na mezinárodním letišti v Torontu (foto: BriYYZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Navýšení letů v příštím roce je možné díky plánovanému rozšíření dálkové flotily. V příštím roce LOT převezme další čtyři Boeingy 787-9. Do konce května 2019 mají být dodány tři letouny, čtvrtý stroj pak do konce roku. LOTu tak bude mít celkově patnáct Dreamlinerů, osm 787-8 a sedm 787-9. Čtyři nové letouny 787 znamenají navýšení kapacity dálkové flotily o 40 %.

Vedle pravidelných letů z Varšavy do New Yorku-JFK, Newarku, Chicaga, Los Angeles, Miami a Toronta, nabídne LOT v příštím roce také linky z Krakova do Chicaga a Rzeszówa do Newarku. Výčet transatlantických spojení LOTu pak doplňují lety z Budapešti do New Yorku-JFK a Chicaga.

Témata