LOT bude létat dálkové lety z Wroclawi do Soulu

03.07.2023 22:38 - EvropaLetecká společnost LOT Polish Airlines na podzim otevře novou linku na Dálný východ. Od 3. listopadu bude provozovat dálkové lety z Wroclawi do Soulu. Linka má být létána jednou týdně Boeingy 787 Dreamliner.

Polský letecký server Pasazer.com informoval, že se dnes na wroclawském letišti konala tisková konference, na které byla nová dálková linka oficiálně představena. Podle serveru Wroclaw usilovala o pravidelné letecké spojení se Soulem již delší dobu.

Letenky na novou linku LOTu jsou již k dispozici na webu společnosti a v rezervačních systémech. Odlety z Wroclawi budou každý pátek v 16:25 s příletem do Soulu následující den v 11:45. Z jihokorejského hlavního města bude linka odlétat rovněž každý pátek v 8:50 a na letišti ve Wroclawi přistávat týž den ve 14:25. Bude se jednat o jedinou dálkovou pravidelnou linku, která bude od podzimu z wroclawského letiště odlétat.

Boeing 787-8 společnosti LOT Polish Airlines je odbavován na varšavském letišti (foto: aceebee/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

V Dolním Slezsku působí přes 250 jihokorejských firem. Svůj závod na výrobu elektroniky a domácích spotřebičů má ve Wroclawi firma LG Electronics, a dále také LG Energy Solution zde postavil závod na výrobu baterií. Díky ekonomickým vazbám mezi Dolním Slezskem a Jižní Koreou využívá nepřímých letů z Wroclawi do Soulu až 25 tisíc cestujících ročně. Jižní Korea je po Spojených státech druhým největším investorem v Polsku.

Pro společnost LOT to bude v pořadí již třetí pravidelná linka do Soulu. Již dříve zahájila pravidelné lety do jihokorejské metropole z Varšavy a z Budapešti. Zatímco na lince z Varšavy nemá LOT konkurenci, letům z Budapešti konkuruje společnost Korean Air.

Témata