Budapešť získala dalšího dálkového dopravce. Sezónní linku ze Soulu otevře Korean Air

03.02.2020 - EvropaManagementu rychle rostoucího budapešťského letiště se za podpory vládních představitelů podařilo získat nového dálkového dopravce. Korean Air minulý týden spustil prodej letenek na svou novou linku z Budapešti do Soulu. Ta bude letos provozována jako sezónní od 23. května do 17. října 2020. Jihokorejský dopravce bude létat třikrát týdně vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu s letounem Airbus A330-200 pro 218 cestujících.

Korean Air - Airbus A330-200 (foto: Robert Frola/Wikimedia Commons - GNU)

Korean Air bude druhou leteckou společnost létající pravidelně mezi Budapeští a Soulem. Od loňského roku totiž mezi oběma městy létá polský LOT, který spoj provozuje třikrát týdně letounem Boeing 787-8. Od 6. května plánuje LOT navýšit počet letů až na čtyři týdně. Po otevření sezónní linky Korean Air tak bude Budapešť se Soulem spojovat sedm letů týdně. Tím se Budapešť během léta přiblíží Praze, která má spojení s jihokorejskou metropolí osmkrát týdně.

Vedle Korean Air usilovala o získání přepravních povolení pro lety do Budapešti také konkurenční Asiana Airlines. Ta Budapešť v minulosti ve své síti již měla, když tam v roce 2016 sezónně létala jednou týdně s Boeingem 777. Po ukončení těchto letů maďarské úřady dlouhodobě usilovaly o obnovení pravidelné linky do Soulu. Podle serveru Anna.aero byla linka do Budapešti třetím nejžádanějším potenciálním spojem ze Soulu s tím, že mezi oběma městy cestuje s přestupem necelých 52 tisíc cestujících ročně.

Přímé letecké spojení mezi Maďarském a Jižní Koreou má vzhledem k prohlubujícím se ekonomickým vztahům mezi oběma zeměmi potenciál pro další růst. Maďarsku se podařilo získat celou řadu jihokorejských investic. K významným patří například investice Samsungu do závodu na výrobu lithium-iontových baterií. Vedle obchodních vztahů se rychle rozvíjí cestovní ruch, kdy Budapešť je stále častějším cílem jihokorejských turistů.

Korean Air v rámci regionu střední Evropy v současnosti provozuje pravidelné linky do Frankfurtu, Prahy a Vídně, odkud přípojnými lety partnerských společností pokrývá další cíle v regionu. Vedle těchto měst nabízí od roku 2018 sezónní linku do chorvatského Záhřebu.

Štítky