Litevské Heston Airlines zahájí provoz se třemi Airbusy A320

09.11.2020 - EvropaV Litvě zahájí začátkem příštího roku provoz nová letecká společnost Heston Airlines. Zaměří se zejména na charterové lety a ACMI pronájmy. V současnosti je společnost v procesu získání osvědčení leteckého dopravce.

Heston Airlines - Airbus A320 (foto: Heston Airlines)

Provoz chce nová aerolinie zahájit v průběhu 1. čtvrtletí 2021 se třemi letouny Airbus A320. V roce 2022 plánuje společnost provozovat již sedm letadel A320. Heston Airlines chce zajišťovat přepravu klientů cestovních kanceláří do dovolenkových cílů v oblasti Středozemního moře a severní Afriky. Své služby zamýšlí nabídnout i jiným dopravcům formou ACMI pronájmu.

Zakladatelem nové letecké společnosti je skupina Heston Aviation, která se zaměřuje na leasing, údržbu a opravy dopravních letadel. V Litvě dosud působila pobočka UAB Heston Aviation zabývající se leasingem. Známá je dceřiná společnost Heston MRO zabývající se údržbou a opravami letadel v Austrálii.

Podle Jonase Butautise z Heston Aviation vytvořila pandemie onemocnění covid-19 unikátní příležitost pro start nové letecké společnosti, která bude v současné situaci nákladově efektivní a na rozdíl od konkurence nebude muset nést náklady na restrukturalizaci. Heston Airlines chce nabídnout během fáze zotavení svým klientům konkurenční nabídku a flexibilní řešení.

Témata