Litevské Heston Airlines mají první širokotrupý letoun

25.09.2021 - EvropaLetecká společnost Heston Airlines zařadila do své flotily první Airbus A330-300. O převzetí svého prvního širokotrupého letounu informoval litevský dopravce na sociálních sítích. Letoun přeletěl 16. září z Hongkongu do Rigy, kde získal registraci LY-PLW. Stroj je zatím bílý bez livery společnosti.

Přistání prvního A330-300 Heston Airlines v Rize (zdroj: video Heston Airlines/Facebook)

Jde o první ze tří Airbusů A330-300, které si Heston Airlines pronajaly od irské leasingové společnosti Avolon. Všechny tři stroje létaly v pronájmu u Aeroflotu, který je vyřadil v první polovině roku. V Hongkongu pak letouny prošly potřebnou údržbou před dodáním novému nájemci.

Podle dostupných informací plánují Heston Airlines dva letouny provozovat v konfiguraci pro přepravu nákladu jako tzv. preighter s vymontovanými sedačkami na hlavní palubě. Třetí A330 má jako dosud přepravovat cestující.

Vizuializace Airbusu A330-300 v livery Heston Airlines (foto: Heston Airlines)

Heston Airlines založila skupina Heston Aviation, která se zaměřuje na leasing, údržbu a opravy dopravních letadel. V Litvě dosud působila pobočka UAB Heston Aviation zabývající se leasingem. Provoz nová aerolinie zahájila 1. července 2021 se dvěma letouny Airbus A320.

Témata