Letoun Air India Express se střetl s letištní zdí

12.10.2018 - Asie & AustrálieVelké štěstí měli dnes v noci cestující a posádka letu Air India Express z Tiruččiráppalli na jihu Indie do Dubaje. Boeing 737-800 (VT-AYD) při startu v Tiruččiráppalli v 1:18 místního času se střetl s anténami směrového majáku umístněného za koncem dráhy a cihlovou zdí obklopující letiště. Letoun poté vystoupal do letové hladiny FL360 a pokračoval v letu směrem k Dubaji. Poté, co se posádka dozvěděla o incidentu v Tiruččiráppalli, změnila nad Arabským mořem kurz a rozhodla se pro nouzové přistání v Bombaji, kde letoun v 5:38 místního času bezpečně přistál.

Na palubě boeingu bylo celkem 130 cestujících a šest členů posádky. Let IX611 pilotovala dvojice pilotů s více než 6500 nalétanými hodinami. Podle snímků zveřejněných na internetu byl vedle antén majáku a letištní zdi při střetu poškozen trup letadla.

Rychle se rozvíjející letecká doprava v Indii se v poslední době potýká s řadou bezpečnostních incidentů. Minulý měsíc jsme informovali, že Airbus A320 Air India chybou posádky přistál na letišti v Male na nedokončené dráze. V srpnu se zas posádka Boeingu 737-800 společnosti Jet Airways se pokusila odstartovat z pojezdové dráhy, která je paralelní s ranvejí.

Témata