Letoun Air India přistál v Male na nedokončené dráze

07.09.2018 - Asie & AustráliePiloti Airbusu A320neo (VT-EXL) společnosti Air India přistáli dnes na mezinárodním letišti v Male na dráze, která ještě nebyla uvedena do provozu. Letoun letěl na pravidelné lince AI263 z indického Trivandrumu se 136 cestujícími na palubě. Nikdo nebyl při tomto incidentu zraněn. Poškozeny byly dvě pneumatiky letounu, které byly následně vyměněny mechaniky. Z tohoto důvodu odletěl let z Male se značným zpožděním.


Přistání Air India na nedokončené dráze na letišti v Male (video: AIRLIVE net/Youtube)

Na letišti v Male se v současnosti buduje druhá paralelní dráha dlouhá 3400 metrů a široká 60 metrů. Projekt v hodnotě 400 milionů dolarů je zajišťován čínskými firmami a financován Exim Bank of China. Dráha je již téměř dokončena nicméně zatím ještě nebyla uvedena do provozu. Zatím není jasné, proč piloti přistáli na této dráze.

Během krátké doby se jedná o druhou chybu v použití dráhy ze strany posádky indického letadla. 3. srpna 2018 piloti Boeingu 737-800 společnosti Jet Airways se pokusili na letišti v Rijádu odstartovat z pojezdové dráhy, která je paralelní s ranvejí. Letoun vyjel z dráhy na nezpevněnou plochu, nikdo ze 141 cestujících nebyl zraněn.


Současná dráha na mezinárodním letišti v Male (foto: DD/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Štítky