První Airbus A350 v barvách Air India opustil lakovnu

07.10.2023 15:45 - Asie & AustrálieLetecká společnost Air India zveřejnila o víkendu fotografie svého prvního Airbus A350-900 v novém livery. Na dvou zveřejněných snímcích je vidět letadlo uvnitř lakovny a jak lakovnu ve výrobním závodě Airbusu v Toulouse opouští. Předpokládá se, že Air India převezme svůj první Airbus A350 ještě v letošním roce.

První Airbus A350 v barvách Air India (foto: Air India)

Air India představila v polovině října novou vizuální identitu zahrnující nové logo, livery letadel či uniformy posádek. Nová moderní identita má symbolizovat změny, ke kterým dochází po převzetí společnosti skupinou Tata. Snahou této skupiny je přeměnit Air India na leteckou společnost světové úrovně.

Celkově je nové livery modernější a barevně pestřejší. Hlavní změnou v livery je výrazný nápis Air India přes celou přední polovinu letadla. Nápis je vyveden ve vlastním fontu Air India Sans. Zmizelo červené rámování okének letadla v indickém stylu, které společnost používala několik desetiletí. Na kormidle letadla a wingletech je symbol z loga označený jako Vista. Na břiše letadla je výrazný nápis Air India v červené ploše.

Airbus A350-900 opouští lakovnu v Toulouse (foto: Air India)

Témata