Letní sezóna je u Emirates jedna z nejrušnějších v historii

28.08.2023 10:09 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates přepravila v období od června do srpna více než 14 milionů cestujících, přičemž průměrná obsazenost přesahovala 80 %. Jednalo se tak o jedno z nejrušnějších letních období v historii aerolinie.

Rostoucí poptávku po letech v síti Emirates potvrzují také výhledy na nadcházející měsíce. Dubaj zůstala oblíbena u pasažérů i v letních měsících. Mezi hlavní příletové trhy do Dubaje společnosti Emirates v tomto období patřily Velká Británie, Indie, Německo, Pákistán, Saúdská Arábie, Čína, Egypt a Kuvajt. Více než 35 % návštěvníků Dubaje, kteří cestovali s Emirates, tvořily rodiny, které zde zůstaly v průměru déle než dva týdny.

Emirates - Boeing 777-300ER na mezinárodním letišti v Dubaji (foto: Emirates)

„Společnosti Emirates se po pandemii podařilo rychle obnovit své letové řády, a to i díky úzké spolupráci s partnery z oboru. Společně jsme tak zajistili připravenost na poptávku zákazníků a jejich návrat do domovského letiště a leteckého uzlu Dubaje. Jsme rádi, že vidíme silné preference zákazníků pro náš produkt ve všech třídách, zejména v Premium Economy,“ řekl Adnan Kazim, obchodní ředitel Emirates.

V nadcházející zimní sezóně Emirates očekávají další nárůst poptávky po letech do Dubaje. Ve městě má probíhat řada konferencí, sportovních a kulturních akcí. Za prvních šest měsíců letošního roku do Dubaje zavítalo již více než 8,5 milionu zahraničních návštěvníků, což je o jeden milion více než v loňském roce.

Mezi letošní novinky Emirates patří zahájení pravidelných letů do kanadského Montrealu. Společnost obnovila každodenní lety Airbusu A380 do Birminghamu, Nice, Tchaj-peje a Šanghaje. A380 je dále nově nasazován na pravidelnou linku na Bali. Emirates dále navýšily počet letů do Atén, Brisbane, Bangkoku, Kuala Lumpur, Amsterdamu, Budapešti, Boloně, Mediny, Džiddy, Entebbe, Benátek a Šanghaje. Letadlo A380 v konfiguraci čtyř tříd včetně Premium Economy je nově nasazováno na linky do Singapuru, Los Angeles a Houstonu. Dále došlo o oznámení rozšíření code-sharingu se společnostmi Kenya Airways, Air Canada a Philippine Airlines.

Témata