Letiště Vídeň otevře příští týden zrenovovaný Terminál 2

23.03.2022 - EvropaSe zahájením letního letového řádu se v úterý 29. března znovuotevře cestujícím na vídeňském letišti nově zrenovovaný Terminál 2. Po dvou pandemických letech, kdy se utlumený provoz vešel jen do jediného terminálu, tak budou mít cestující k dispozici všechny terminály, jak tomu bylo před vypuknutím pandemie Covid-19. Letiště Vídeň očekává velký nápor cestujících především v době Velikonoc a přes letní prázdninové měsíce. Letecké společnosti plánují letos v létě létat z Vídně do 190 destinací v 60 zemích světa.

Výdej zapsaných zavazadel po příletu (foto: Flughafen Wien)

Nejstarší terminál letiště tak prošel renovací za 62 miliónů euro. Dnes si ho před otevřením prohlédla Johanna Mikl-Leitnerová, hejtmanka spolkové země Dolní Rakousko a Michael Ludwig, starosta města Vídeň, a to za doprovodu členů představenstva letiště Juliana Jägera a Günthera Ofnera. Spolková země Dolní Rakousko a město Vídeň jsou totiž významnými akcionáři společnosti Flughafen Wien AG.

Otevření salónku Vienna Lounge v Terminálu 2 (foto: Flughafen Wien)

Cestující budou mít v prostorách Terminálu 2 po rekonstrukci k dispozici moderní exkluzivní salónek "Vienna Lounge" o ploše 2 400m2. Ten je vybaven nábytkem s designem vídeňské školy. O kulinářské speciality se zde postará vyhlášená gastronomická společnost Donhauser. Cestující, kteří budou do Terminálu 2 vstupovat, v něm naleznou i novou centrální bezpečnostní kontrolu společnou pro brány B, C a D. Při opačném směru cesty zase cestující naleznou další pásy pro výdej zavazadel. Renovací tež prošel prst D, odkud se odlétá bránami D do zemí mimo Schenghen.

Od 29. března tak budou cestující moci využívat k odletům a příletům všechny tři terminály vídeňského letiště. Informace z kterého terminálu jejich společnost odlétá naleznou cestující na tomto odkaze nebo na odletových tabulích.

(foto: Flughafen Wien)

(foto: Flughafen Wien)

Témata