Letiště Vídeň: několik týdnů bude trvat náhradní doprava za linku S-bahnu S7

16.09.2022 - EvropaPodle serveru aviation.direct plánují rakouské dráhy (Österreichische Bundesbahnen - ÖBB) stavební práce u nádraží pod letištěm Vídeň. Mezi 20.9.2022 23:55 a 02.10.2022 23:59 budou zrušeny jednotlivé spoje linky S7. Budou ukončeny ve stanici Schwechat, tedy 2 zastávky před letištěm. Mezi 3.10.2022 00:00 a 8.11.2022 04:20 pak bude zrušena většina spojů této linky spojující Vídeň-Floridsdorf, centrum Vídně s letištěm Vídeň a vesnice směrem na Wolfstal u Bratislavy. (Navíc podle běžného jízdního řádu některé ze spojů linky S7 směrem na letiště vyjíždí i z vesnic a měst severně od Vídně, například z Laa a.d. Thaya na hranici s Jižní Moravou, z Wolkersdorfu nebo Gänsendorfu, aby pak mezi Floridsdorfem a letištěm Vídeň měly společnou trasu jako ostatní linky S7, které vyjíždí z Florisdorfu.)

Pro cestující bude místo zrušených vlaků linky S7 připravena náhradní autobusová doprava. Cestující musí počítat s delší cestovní dobou. Náhradní autobusy z letiště budou odjíždět z označeného místa před terminálem 1-2. Z důvodu delší jízdní doby budou odjíždět o 16 minut dříve než zrušené spoje S7.

Ostatní vlaky, zejména Railjety na letiště z hlavního nádraží ve Vídni zůstanou zachovány. Railjety z letiště odjíždějí 2x za hodinu a to krátce po celé hodině a krátce po půlhodině. Zachovány budou též zelené expresní vlaky City Airport Train (CAT). Další alternativu cesty z letiště do centra Vídně nabízí autobusy Vienna Airport Lines (VAL). Na cesty s oběma zmiňovanými soukromými společnostmi však jízdenky ÖBB neplatí a je nutné koupit si na ně zvláštní, většinou mnohem dražší jízdenku. Jízdné VAL stojí mezi 5 a 8 eury podle délky trasy, jízdné CAT stojí 11 euro. To je oproti jízdnému na S-bahny a vlaky ÖBB ve výši 4,30 euro docela rozdíl.

Protože některé spoje linky S7 zůstanou i po dobu stavebních prací zachovány, je vhodné ověřit si předem, zda vybraný spoj pojede. ÖBB doporučuje svoji aplikaci Scotty, dostupnou zde: https://fahrplan.oebb.at/webapp/ , případně Verkehrsverbund Ost-Region (VOR) aplikaci "A nach B" dosupnou zde: https://anachb.vor.at/ .

S-Bahn linky S7 novějšího typu 4746 na stanici Wien-Praterstern, srpen 2018 (autor: Matti Blume, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata