Letiště Praha rostlo i v srpnu o 10 procent

23.09.2018 - Česká republikaLetiště Václava Havla Praha zveřejnilo tento týden přepravní výsledky za srpen. V osmém měsíci pražské letiště odbavilo celkem 1,875 milionu cestujících, což znamenalo růst o 10,11 %. Dynamika růstu zůstala prakticky stejná jako v červenci. Za prvních osm měsíců letošního roku letiště odbavilo již 11,216 milionů pasažérů (+ 10,28 %).


(foto: Letiště Praha)

Stejně jako v předchozích měsíců roste počet odbavených cestujících na mezinárodních linkách roste rychleji než počet pohybů letadel. V srpnu počet cestujících na letech z/do zahraničí vzrostl o 10,18 % zatímco počet pohybů vzrostl o 6,86 %. To znamená jednak vyšší obsazenost, ale také nasazování větších letadel na linky do Prahy.

V žebříčku top 15 destinací podle počtu cestujících zůstaví na prvním místě moskevské Šeremetěvo následované pařížským letiště Charlese de Gaulla a Amsterdamem na třetí pozici. Z šestého místa na páté se posunula Dubaj, kam cestovalo 51505 cestujících. Projevuje se tak zavedení druhé denní frekvence společnosti Emirates, která byla zahájena 1. července. V porovnání se srpnem loňského roku vzrost počet pasažérů z/do Dubaje téměř o 30 procent.

Témata