Letiště Frederyka Chopina letos využilo již 15,5 milionů cestujících

26.12.2017 - Evropa



Mezinárodní varšavské letiště Frederyka Chopina ještě před vánočními svátky přivítalo letošního 15,5 miliontého cestujícího. Stal se jím ve čtvrtek 21. prosince Pavel Dobocz, který přicestoval na palubě pravidelné linky LOT Polish Airlines z Toronta. Na letišti na něj čekalo slavnostní uvítání představitelů letiště a společnosti LOT.


(ilustrační foto: Beemwej/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

"Jsme velmi potěšeni, že před Vánocemi jsme mohli ocenit našeho jubilejního cestujícího a současně symbolicky poděkovat všem, kteří letos využili naše letiště a pomohli nám dosáhnout tak skvělého výsledku," uvedl Hubert Wojciechowski, ředitel marketingu a PR Letiště Frederyka Chopina.

Zveřejnil(a) LOT Polish Airlines dne 21. prosinec 2017

Podle údajů ACI Europe z konce října je varšavské letiště Frederyka Chopina v kategorii letišť odbavujících 10 – 25 milionů cestujících ročně aktuálně druhým nejrychleji rostoucím letištěm v Evropě (po letišti Pulkovo v Petrohradě). "V tuto chvíli jsme již odbavili o více než 20 % cestujících více než v loňském roce a několik dní ještě zůstává až do Silvestra. Takový dynamický růst potvrzuje, že naše strategie rozvoje letišť v oblasti tranzitní dopravy a dálkových letů je správná," doplnil Hubert Wojciechowski.

Zveřejnil(a) LOT Polish Airlines dne 21. prosinec 2017

Díky rychlému růstu varšavské letiště Frederyka Chopina v 1. pololetí letošního roku poprvé předběhlo ruzyňské letiště v Praze. Varšavské letiště se tak letos stane podle počtu odbavených cestujících největším letištěm v zemích bývalého východní bloku s výjimkou Ruska.

Témata