KLM začne létat denně z Amsterdamu do Katovic

19.09.2022 - EvropaMezinárodní letiště v Katovicích získá od podzimu dalšího síťového dopravce. Podle tiskové zprávy letiště začne od začátku zimní sezóny do Katovic létat nizozemská společnost KLM Royal Dutch Airlines. Nová pravidelná linka Amsterdam - Katovice bude zahájena 30. října 2022 a provozována denně Embraerem E195-E2 společnosti KLM CityHopper. Letadlo má kapacitu 132 míst, přičemž 112 sedadel je v ekonomické třídě a 20 v business class.

Embraer 190 společnosti KLM CityHopper, únor 2017 (foto: Dylan Agbani/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Odlety z Katovic jsou plánovány každý den v 16:50 s příletem na letiště Schiphol v 16:10. Cestující tak budou moci využít návazných letů odlétajících z amsterdamského letiště v podvečerní vlně. Z Amsterdamu bude letoun odlétat ve 14:20 a na letištích v Katovicích přistávat v 16:10.

Letenky na novou linku do Katovic jsou již k dispozici na webových stránkách KLM a dalších prodejních kanálech nizozemského dopravce. Katovice se stanou v pořadí již šestou destinací KLM v Polsku. Společnost v současnosti svými pravidelnými lety obsluhuje Varšavu, Krakov, Gdaňsk, Poznaň a Vratislav. Do nedalekého Krakova KLM létají dokonce třikrát denně. S novou linkou do Katovic bude KLM v zimní sezóně 2022/23 vypravovat do Polska 68 rotací týdně.

„K nabídce letů KLM se brzy připojí Katovice, srdce Slezska a velmi významné hospodářské centrum v celostátním měřítku, kde vidíme velký potenciál zejména obchodních cestujících. Polsko je pro společnost KLM zvláštním trhem a započatá strategie zavádění linek z regionálních letišť se zatím osvědčila,“ uvedl František Siling, obchodní ředitel Air France a KLM v Polsku.

Příchod KLM je zajímavý také pro samotné letiště v Katovicích, na kterém převažuje nabídka low-costových a dovolenkových dopravců. Po polském LOTu a německé Lufthanse bude KLM třetí síťovou aerolinií, která bude zajišťovat napojení Katovic do důležitého hubu a tím také rychlé spojení se světem.

„Rozhodnutí společnosti KLM zahájit linku Amsterdam - Katovice je výsledkem dlouhých jednání, která probíhala v době pandemie, tedy ve velmi obtížném období pro letecký průmysl. Jsem rád, že společnost KLM ocenila potenciál katovického letiště a Slezského vojvodství a rozhodla se zahájit každodenní lety mezi naším letištěm a jedním z největších hubů v Evropě,“ řekl Artur Tomasik, prezident společnosti GTL Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, která letiště v Katovicích provozuje.

Témata