KLM začne létat do irského Corku

31.12.2019 - EvropaKLM Royal Dutch Airlines od března 2020 rozšíří svou evropskou síť o Cork. Do druhého největšího irského města bude nizozemský dopravce létat denně z Amsterdamu. Nová linka bude obsluhována letouny Embraer 175 a Embraer 190 pro 88-100 cestujících.

Cork (foto: M_Oliver/Pixabay)

Po hlavním městě Dublinu bude Cork druhou destinací KLM v Irsku a v pořadí 93. evropskou destinací společnosti. Zahájení letů do Corku bylo Corku bylo umožněno dílčími změnami některých střednědlouhých linek, díky čemuž se uvolnily sloty na letišti Schiphol.

V současnosti létá mezi Corkem a Amsterdamem jen irská letecká společnost Aer Lingus. Ta v současnosti tuto linku provozuje dvanáctkrát týdně letouny Airbus A320.

Blarney Castle ležící několik kilometrů od Corku (foto: NakNakNak/Pixabay)

Cork, ve kterém žije 210 tisíc obyvatel, leží na jihozápadním pobřeží Irska. Historické centrum města se nachází na ostrově mezi dvěma kanály řeky Lee. Významným zaměstnavatelem jsou zde farmaceutické firmy a společnosti působící v oblasti informačních technologiích. Cork je také zajímavým turistickým cílem s muzei, pamětihodnostmi z viktoriánské doby, řadou kaváren i hospod.

Štítky