KLM ukončí spolupráci s Air Mauritius i lety na Mauricius

25.04.2019 - EvropaLetecké společnosti KLM a Air Mauritius ukončí se začátkem zimní sezóny 2019/20 společný provoz letů mezi Amsterdamem a Mauriciem. Současná spolupráce bude pokračovat po celou dobu letního letového řádu, kdy na trase létají dvakrát týdně Air Mauritius. KLM linku z Amsterdamu do Port Louis na ostrově Mauricius dosud provozovala pouze v zimním období.

Letoun Airbus A340-300 společnosti Air Mauritius, který létá do Amsterdamu (foto: Mark Harkin/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Spolupráce mezi KLM a Air Mauritius byla zahájena v roce 2017, když africký dopravce otevřel linku do Amsterdamu. Od zimního letového řádu 2017/18 pak začaly sezónně létat na Mauricius také KLM.

V současnosti létají na trase pouze Air Mauritius dvakrát týdně s letounem Airbus A340-300 v konfiguraci pro 300 cestujících. Podle aktuálního letového řádu OAG již KLM nepočítají s obnovením letů na Mauricius v zimní sezóně 2019/20. Původně společnost plánovala tři lety týdně s letounem Boeing 787-9.

KLM Royal Dutch Airlines - Boeing 787-9 (foto: Nicky Boogaard/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Ukončení společného provozu na letech mezi Amsterdamem a Mauriciem se nijak nedotkne podobné spolupráce mezi Air France a Air Mauritius, které létají mezi Paříží-CDG a Port Louis až dvakrát denně. Cestující KLM budou moci využít pro lety na Mauricius jako náhradu právě spojení přes Paříž.

Témata