KLM spouští službu pro online kontrolu covid-19 dokumentů předem

02.08.2021 - EvropaCestující letecké společnosti KLM, kteří cestují do vybraných destinací si nově mohou nechat předem zkontrolovat potřebné doklady související s Covid-19. Nová služba Upload@Home umožňuje cestujícím nahrát své dokumenty a dozvědět se, zda je vše v pořádku.

Podle KLM může být cestování se všemi potřebnými dokumenty a požadavky s Covid-19 náročné. A to zejména proto, že se pravidla rychle mění a požadavky ze strany jednotlivých zemí mohou být odlišné. Služba Upload@Home má zajistit, že cestující si mohou být předem jisti, že jejich doklady jsou v pořádku. Tato služba rovněž může urychlit kontrolu dokladů souvisejících s Covid-19 na letišti.

Jak funguje kontrola dokumentů s Upload@Home?

Online kontrola dokladů požadovaných v souvislosti s Covid-19 je u společnosti KLM nyní k dispozici pro všechny lety KLM do Amsterdamu. Pro lety KLM z Amsterdamu je služba k dispozici pro linky na Curaçao, St. Maarten, do Dubaje, Limy, Istanbulu, Německa a Španělska. Společnost očekává, že počet destinací, pro které bude služba Upload@Home k dispozici, se v blízké budoucnosti zvýší. Cestující, kteří si rezervovali let do některé z těchto destinací mohou nahrát své dokumenty do služby do pěti hodin před odletem. Výsledek jim bude zaslán e-mailem, obvykle do jedné hodiny. Pracovníci společnosti KLM provádějící kontrolu jsou k dispozici od 6.00 do 22.00 hodin středoevropského času.

Na letišti cestujícím, kteří si nechali zkontrolovat své dokumenty prostřednictvím Upload@Home, stačí pouze předložit cestovní pas nebo občanský průkaz a případné vízum. KLM však doporučuje, aby si cestující vždy s sebou na letiště vzali tištěné kopie požadovaných dokladů souvisejících s Covid-19, protože je možná budou muset předložit po příletu do destinace.

Témata