KLM po dvou letech obnoví pravidelnou linku do Bengalúru

15.04.2022 - EvropaLetecká společnost KLM ve středu oznámila, že po více než dvouleté přestávce obnoví pravidelné lety do indického Bengalúru. Linka bude provozována opět od 24. května třikrát týdně letouny Boeing 777-200ER. Obnovením letů se indická síť KLM vrátí na předcovidovou úroveň. Letní letový řád KLM počítá také s navýšením počtu letů také do Bombaje a Dillí.

KLM přerušily svou pravidelnou linku z Amsterdamu do Bengalúru v březnu 2020, poté co indická vláda rozhodla o přerušení všech mezinárodních letů kvůli pandemii Covid-19.

Terminál pro cestující na mezinárodním letišti v Bengalúru (foto: sarang/Wikimedia Commons - CC0 1.0)

KLM začaly létat do Bengalúru na podzim 2019. Jednalo se o využití příležitosti, která se naskytla po zastavení provozu indické aerolinie Jet Airways, která létala na lince z Bengalúru do Amsterdamu.

Bengalúr, který leží ve vnitrozemí jižní Indie, je hlavním městem indického státu Karnátaka. Se svými osmi miliony obyvatel je to třetí největší město v Indii. Bengalúr je centrem informačních technologií, telekomunikačního průmyslu, biotechnologií a dalších odvětví. Často proto bývá označován za indické Silicon Valley.

Témata