KLM opět létá na London City Airport

09.02.2017 - EvropaNizozemská letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines obnovila v pondělí 6. února po osmileté přestávce pravidelné lety na londýnské letiště London City Airport. Dopravce zatím nabízí ranní let s odletem z Amsterdamu v 7:25 a návratem z Londýna v 8:00. Tato ranní frekvence je provozována od pondělí do pátku. Od 19. února bude v provozu také pozdně odpolední frekvence se startem z Amsterdamu v 17:10 a zpátečním odletem z London City Airport v 17:45. S novým letním letovým řádem pak nizozemská společnost přidá další dopolední a večerní frekvenci, takže od 26. března budou moci cestující využít v pracovních dnech čtyři lety denně, v sobotu jeden a v neděli dva lety.

Zahájení letů KLM na London City Airport (foto: London City Airport)

Provoz linky zajišťuje KLM Cityhopper letouny Embraer 190 s kapacitou 100 cestujících s rozdělením kabiny do třech tříd: 20 sedadel je v byznys třídě, 8 v premium economy a 72 míst v ekonomické třídě. Všechny lety jsou provozovány v code-sharingu s irskou regionální aerolinií CityJet, jež je přidruženým členem aliance SkyTeam a která již dříve létala z London City Airport do Amsterdamu. Dále na této lince létá britská regionální aerolinie Flybe a společnost BA CityFlyer, která linku provozuje pro British Airways.

London City Airport z ptačí perspektivy (foto: London City Airport)

London City Airport je v pořadí 17. britskou destinací KLM, což potvrzuje, jaký význam má Velká Británie v sítí KLM. Nizozemský dopravce touto obnovenou linkou cílí především na obchodní klientelu. Díky plánované četnosti spojení bude mít linka dobrou návaznost na spoje z kontinentální Evropy, ale i na dálkové linky KLM.

Štítky